https://nowadrozdzownia.pl/wp-content/uploads/2022/08/szeregowka-duza-noc.jpg

LokalizacjaKraków, Bieżanów-Prokocim

Nowoczesne osiedle Nowa Drożdżownia położone jest w południowo-wschodniej części Krakowa, w dzielnicy Bieżanów-Prokocim, przy ulicy Drożdżowej. To lokalizacja z olbrzymim potencjałem, wpisująca się w potrzeby młodego pokolenia, ale też rodzin i seniorów. Cicha i zielona okolica, sąsiedztwo zabudowy jednorodzinnej, bogata infrastruktura, łatwy i komfortowy dostęp zarówno do centrum miasta, jak i terenów podmiejskich – wszystkie te elementy czynią to miejsce wymarzonym do mieszkania i odpoczynku.

Komunikacja

Mieszkańcy Nowej Drożdżowni na pewno docenią bliskość dobrze rozwiniętej sieci komunikacji publicznej: 

  • 300 metrów do przystanku autobusowego Bieżanów Drożdżownia SKA, 
  • 550 metrów do przystanku kolejowego Kraków Bieżanów Drożdżownia, 
  • 2 km do pętli tramwajowej Nowy Bieżanów i znajdującego się tuż obok niej parkingu P+R (Parkuj i jedź).

Oznacza to szybki i bezproblemowy dostęp do każdego zakątka miasta, a nawet poza jego obręb. W pobliżu kompleksu Nowa Drożdżownia znajduje się także wjazd na autostradę A4, który bezpośrednio prowadzi do kilku dużych miast na południu kraju, m.in. do: Katowic, Wrocławia, Rzeszowa, Przemyśla. To niezaprzeczalny atut inwestycji, zwłaszcza dla osób, które często podróżują.

https://nowadrozdzownia.pl/wp-content/uploads/2022/09/train.jpeg
https://nowadrozdzownia.pl/wp-content/uploads/2022/09/bus.jpg

Handel i usługi

W niedalekiej odległości inwestycji Nowa Drożdżownia znajdują się sklepy spożywcze, kosmetyczne, odzieżowe oraz punkty handlowo-usługowe. Supermarkety i hipermarkety – choć nie są położone bezpośrednio przy osiedlu, to dotarcie do nich nie zajmuje więcej niż kilka minut. Ważna informacja dla fanów dobrej kuchni – w pobliżu kompleksu mieszkaniowego można znaleźć przynajmniej kilka restauracji z ciekawą ofertą gastronomiczną.

https://nowadrozdzownia.pl/wp-content/uploads/2022/09/galeria.jpeg
https://nowadrozdzownia.pl/wp-content/uploads/2022/09/zakupy.jpg

Edukacja i zdrowie

Na najmłodszych mieszkańców Nowej Drożdżowni w okolicy czekają żłobki i przedszkola, a na nieco starszych szkoły podstawowe. Kościół znajduje się zaledwie kilkaset metrów od inwestycji. 

Co z kwestiami medycznymi? Nabywcy domów i mieszkań zlokalizowanych przy ul. Drożdżowej w Krakowie nie będą mieć problemu z dostępem do placówek medycznych. W kontekście opieki medycznej dzielnica Bieżanów-Prokocim – jak żadna inna – zasługuje na szczególną uwagę. W końcu to właśnie tutaj ulokowany jest Uniwersytecki Szpital Dziecięcy (pot. Prokocim) oraz nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego. Dobra wiadomość dla posiadaczy czworonogów – najbliższy gabinet weterynaryjny znajduje się tylko 1,4 km od osiedla.

https://nowadrozdzownia.pl/wp-content/uploads/2022/09/szkola.jpg
https://nowadrozdzownia.pl/wp-content/uploads/2022/09/medycyna.jpg

Rekreacja i rozrywka

Dzielnica Bieżanów-Prokocim kusi i czaruje bogactwem terenów zielonych, a tym samym perspektywą spokojnego życia z dala od zgiełku miasta. To idealne miejsce na relaks wśród drzew i śpiewu ptaków, ale też aktywny wypoczynek. Bo choć jest tu wiele miejsc do spacerowania, piknikowania, to jest także przestrzeń do jazdy na rowerze, hulajnodze, czy rolkach. W okolicy jest plac zabaw, centrum sportu z profesjonalnymi salami do aerobiku sportowego i fitnessu, zapasów oraz boiskami piłkarskimi, a ponadto klub jiu-jitsu, street workout, pole painballowe, basen, fitness i wiele innych.

Otoczenie inwestycji mieszkaniowej Nowa Drożdżownia pozytywnie zaskakuje także ciekawą ofertą kulturalną. Niemal na wyciągnięcie ręki jest Centrum Kultury Podgórza – Dwór Czeczów, a nieco dalej Dom Kultury SM Nowy Bieżanów. To w tych miejscach mieszkańcy Nowej Drożdżowni będą mogli w sposób przyjemny i kreatywny spędzać swój wolny czas. Obie instytucje wychodzą naprzeciw potrzebom społeczności lokalnej, proponując bogatą i niezwykle atrakcyjną ofertę zajęć dla osób w każdym wieku, organizując koncerty, spektakle, wystawy itp. Dodatkowo w pobliżu inwestycji znajdują się aż trzy biblioteki publiczne.

To pewne, że mieszkańcy Nowej Drożdżowni nie będą narzekać na nudę!

https://nowadrozdzownia.pl/wp-content/uploads/2022/08/Nowa-Drozdzownia-logo-warianty-ostateczny-1-1.png
Dane kontaktowe
12 630 99 11
12 630 99 33
biuro@tetnowski.pl
ul. Wrocławska 80, Kraków
Social Media

© Nowa Drożdżownia 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Webdesign: Heron Art Network